blog

Anaokulu Minikleri Keloğlan Masalları Müzikali'ne Gitti


Van'da Özel Gökkuşağı Anaokulu'ndaki minikler Van'da gösterime giren "Keloğlan Masalları Müzikali'ni izlediler.

İl Kültür Müdürlüğü Sanat Çadırı'nda gösterime giren ve TRT ekranlarında yayınlanan "Keloğlan Masalları" isimli çizgi animasyon filmini izleyen minikler bu kez, Keloğlanı, Bilgecan dedeyi, Balkızı, Uzunu, Huysuzu, Kara Veziri, Cadıyı ve diğer karakterleri sahnede, hemde bu kadar yakından karşılarında görünce hem şaşkın hemde çok mutlu oldular. Birçok minik öğrenci, gördükleri karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Anaokulu okul öncesi öğretmeni Ebru Yaşar, "Çocukların okul öncesi eğitiminde büyük önem arz eden sosyal etkinliklerin çocuklarda özgüven duygusunu arttırdığını, bizler Özel Gökkuşağı Anaokulu olarak sık sık bu etkinliklerde yer almaktayız" dedi.

MÜZİKAL'İN KONUSU İSE,

Keloğlan Masalları Köyü nde yıllarca yapılmış Elma Şekeri Festivali nin;

Karavezir yüzünden uzun zamandır yapılamadığını öğrenen Keloğlan; Bilgecan Dede ve Balkız ın da yardımıyla, Uzun, Huysuz, Karavezir ve muhafızlara rağmen Elma Şekeri Festivali'ni gerçekleştirmeye çalıştıklarını anlatan bir müzikal oyun.

Müzikal; şarkıları, dansları, kahramanları, heyecan verici konusu ve göz alıcı dekoruyla, miniklere keyifli dakikalar yaşattı.

Özel Gökkuşağı Anaokulu Psikoloğu ve Rehber öğretmeni Eda Gölas öncülüğünde 3 sınıf anaokulu öğrencisi ve öğretmenleri ile birlikte oyunu izledikten sonra, oyuncularla fotoğraf çektirip sanat çadırından ayrıldılar

KAYNAK